Mikuláš, čert a anděl

Kdy a kde sehnat Mikuláše, čerta a anděla?

Na příchod svatého Mikuláše a jeho družiny se každý rok těší snad všechny děti. Nejen na nadílku ovoce, cukrovinek a jiných dobrot ale i na dny, které po jejich příchodu následují. Je to přeci právě Mikuláš s čerty a andělem, kdo přináší kouzelnou adventní náladu a předznamenává brzký příchod Vánoc. Jak to ale zařídit, aby Mikuláš přišel i k Vám domů?

Kdy?

Někteří z Vás možná mají to štěstí, že mají v rodině někoho, kdo se role Mikuláše a dalších kouzelných bytostí každoročně ujímá. Ostatním můžeme doporučit řešit mikulášskou nadílku raději s větším předstihem. Zavedené mikulášské skupiny mívají zpravidla stálou klientelu a není v jejich silách vyhovět všem. Často není od věci se po inzerátech začít dívat již v září, protože koncem října nebo v listopadu už budou nejlepší časy dávno rozebrané a Vám nezbyde než vybírat z časů odpoledních nebo až skoro nočních.

Kde?

Možností je nepřeberné množství, ale základní rada je mít oči otevřené dokořán a uši nastražené na všechny strany. Vyplatí se na procházkách s dětmi koukat po sloupech veřejného osvětlení, autobusových zastávkách i reklamních plochách. Čerti často ve svém okolí vylepí letáky nebo Vám ho dají do schránky či za stěrač u auta. Pokud nebudete mít štěstí při hledání letáčků, zeptejte se ve svém okolí. Ostatní rodiče ve školce či škole, Vaše rodina a blízcí mohou mít kontakt na některého z čertů nebo přímo na Mikuláše.

A v neposlední řadě zkuste hledat online. Na sociálních sítích najdete nespočet stránek, profilů a skupin založených přímo členy Mikulášské skupiny a můžete si rovnou ověřit, jak vypadají v kostýmech. Další možnost jsou inzertní weby nebo skupiny na Facebooku, kde narazíte na inzeráty s nabídkou nadílek.

Kolik to stojí?

U velké části amatérských skupin bude příspěvek často i v dobrovolné výši nebo se cena bude pohybovat kolem 300-600 Kč. U již zavedených můžete narazit i na ceny v řádech nižších tisíců korun a pokud se rozhodnete najmout agenturu s profesionály, můžete si připravit i částku až kolem 8000 Kč. Cena se také může hodně lišit podle toho odkud jste.

Když to nevyjde?

Nepodařilo se Vám sehnat Mikuláše přímo domů? Nezoufejte, máte několik dalších možností. Pokud jste se drželi našich rad z minulých odstavců, je docela možné, že jste narazili na hromadné Mikulášské akce ve Vašem okolí. Mívají různý průběh. Někde se jedná o průvody čertů, jinde musíte děti předem přihlásit a Mikuláš s čertem si s každým popovídají a předají i nadílku. Nepatříte-li mezí příznivce větších akcí, můžete se v předvečer svátku svatého Mikuláše vypravit do ulic na vlastní pěst. Především v menších městech a vesnicích máte šanci, že Mikuláše i s jeho družinou potkáte. Pokud ne, budete mít hezkou procházku a na děti může doma nadílka počkat, až se vrátíte. A jestli bude venku počasí, že by psa ani čerta nikdo nevyhnal, udělejte si domácí pohodu a Mikuláš dětem nechá dobroty za oknem či dveřmi.

Rada na závěr

Vánoce a tedy i advent mají být hlavně o pohodě a klidu. Jestli už všichni kolem mají všechny dárky a 15 druhů cukroví, nenechte se tím rozhodit. Společně s dětmi si užijte pohodové domácí chvíle a připravte jim kouzelné Vánoce. A ať už jste Mikuláše sehnali nebo ne, nezapomeňte hezky zabalit nadílku, přidat k cukrovinkám třeba i ovoce a pro balíček jako z opravdového pekla i náš výpis z knihy hříchů.

Přejeme Vám krásné prožití adventu a vánočních svátků. A je-li to potřeba, tak si připijte na zdraví.


PŘEČTĚTE SI VÍCE NA NAŠEM BLOGU A SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH